ВИДЕО: Мајсторски гол на Енис Барди

0

Нашата репрезентација стигна до третиот гол на Европското првенство за млади играчи кое се одржува во Полска.

Творец на погодокот повторно беше Енис Барди кој на ефектен начин го совлада Бруно Варела.

Резултатот на полувремето е 2:1 во корист на Португалците кои за надеж за полуфиналето мора да ја совладаат нашата репрезентација со три голови разлика.

1-2 Enis Bardhi Goal HD – Macedonia U21 vs… by wc2018

Share.