Евертон остана без својот централен бек

Играчот од одбраната на Евертон, Рамиро Фуњес Мори се приклучи на тимот на Виљареал во трансфер за кој се уште не е обелоденета цената.

Аргентинецот дресот на Евертон го носеше на 67 натпревари и беше еден од најдобрите играчи додека клубот беше предводен од Роберто Мартинез.

Сепак, по заминувањето на Мартинез, Мори го изгуби стартното место, а имаше големи проблеми и со повредите, па беше приморан на заминување од „Гудисон Парк“.

Advertisements