Јувентус игра многу лошо кога го нема Пјаниќ

0

Јувентус има лош резултат кога го нема Миралем Пјаниќ во составот.

Јувентус победи во само три натпревари од седум оваа сезона, кога Пјаниќ не беше во тимот. Тие ги победија Беневенто, Верона и Олимпијакос, а беа поразени од Лацио и Реал Мадрид, како и реми против Аталанта и Кротоне.

Иако Пјаниќ во последно време не игра како во првиот дел од сезоната, сепак, неговото присуство е многу важно за екипата.

Advertisements
loading...
Share.