Американецот на радарот на Барселона

0

Многу европски гиганти во свои редови би сакале да го видат Трабзонспорт, Џулијан Рајт.

Меѓу нив е и Барселона која оваа сезона не успева да фати ритам во Евролигата.

Барселона би сакала да го донесе овој играч, а за него се заинтересирани уште неколку тимови што дополнително ја отежнува работата.

Оваа сезона на 14 натпревари, тој постигнува 13.7 поени, 7.8 скокови и 3.1 асистенции.

Американецот има 4-годишно искуство со играње во НБА.

Share.