Неверојатна сума на пари од Сакраменто: Казнс станува најплатен кошаркар во историјата!

0

Центарот на Сакраменто, ДеМаркус Казнс ќе добие договор од својот тим кој не се одбива.

Казнс е една од најголемите ѕвезди во НБА лигата и во лето ќе има можност да преговара за нов договор.

Сакраменто подготви неверојатни 200 милиони долари за да остане Казнс во нивни редови, а тоа е рекорд во НБА играта.

Моменталниот рекордер во лигата е кошаркарот на Мемфис, мајк Кунли кој за 5-годишен договор доби 153 милиони долари.

Сепак, неговиот рекорд ќе трае најверојатно до ова лето, кога Казнс ќе го завземе неговото место.

Оваа сезона центарот постигнува во просек по 28 поени и 10 скокови.

Share.