Официјално: Борко Ристовски се пресели во Португалија!

Голманот на Македонија, Борко Ристовски замина од Барселона и се пресели во Португалија, каде што ќе брани за тимот на Бенфика.

Во моментов не се соопштени детали од неговиот договор со португалската екипа, но најверојатно станува збор за едногодишна соработка.

Голманот на нашата ракометната репрезентација беше еден од најзаслужните за елиминацијата на Романија во баражот против Романија.

Ристовски во кариерата има играно за Барселона, Рајн Некар, Металург, Вардар…

Advertisements